• +48 508 149 123
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nasze | Aktualności

Wieści z branży i porady projektantów

Okna Drzwi i Bramy w Programie Czyste Powietrze

Program "Czyste powietrze"

Dzięki programowi " Czyste Powietrze " możesz otrzymać bezzwrotne dotacje, pożyczki na wymianę okien, drzwi, bram oraz dociepleń

 

Kto może skorzystać z Programu Czyste Powietrze?
 
Do programu Czyste Powietrze zgłaszać się mogą właściciele domków jednorodzinnych lub ci, którzy uzyskali zgodę na jego budowę, ale pod warunkiem że budynek nie został zgłoszony do użytkowania. W ramach programu, osoby zgłaszające swoje wnioski, otrzymać mogą pieniądze na tzw: termoizolacyjne. Mogą to być urządzenia budowlane tak jak okna , drzwi, bramy oraz materiały czy usługi. Dolna granica kosztów dotacji to 7 tysięcy złotych, a górna to nawet 53 tysiące złotych. Warunkiem podstawowym jest dla budynków istniejących wymiana starego pieca/kotła na paliwo stałe na nowe źródło ciepła spełniające wymagania programu, a dla budynków nowo budowanych: zakup i montaż nowego źródła ciepła spełniającego wymagania programu.
Image
Z nami dofinansuj swoje okna, drzwi lub bramę
 
W kontekście stolarki okiennej i drzwiowej, program Czyste Powietrze daje bardzo duże możliwości. W jego ramach możemy docieplić przegrody zewnętrzne i wewnętrzne, otrzymać dofinansowanie na okna, drzwi balkonowe, drzwi zewnętrzne czy okna dachowe. Również usługi samej wymiany okien i drzwi są objęte programem.  W zależności od miesięcznego dochodu na osobę w gospodarstwie domowym beneficjenci programu otrzymają dofinansowanie na pokrycie od 30% do nawet 90% kosztów kwalifikowanych inwestycji (w zależności od miesięcznej kwoty dochodu na osobę w gospodarstwie domowym). Jeśli na przykład osoba korzystająca z Programu Czyste Powietrze przeprowadziła termomodernizację budynku za łączny koszt 40 000 złotych, gospodarstwo domowe liczy 3 osoby, których średni dochód na osobę wynosi od 601 do 800 złotych, aplikujący do programu otrzymać może 32 000 zł czyli 80% kosztów kwalifikowanych do wsparcia. 
Pamiętać należy o sprawdzeniu swoich dochodów oraz kosztów poszczególnych prac związanych z termomodernizacją. To właśnie poszczególne koszty prac, składają się na ostateczną kwotę.
Pomagamy w przygotowaniu wniosków kierując do odpowiedniego specjalisty.
Jak składać Wnioski ?
 
Osoby składające wniosek powinny przede wszystkim zapoznać się z dokładnymi szczegółami programu.
Dostępne są one w dokumencie na stronie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Znajdziesz tam wszystkie niezbędne informacje oraz szczegółowe tabele dotyczące nie tylko wysokości procentowej dofinansowania ale również maksymalne kwoty kwalifikowane jednostkowych prac modernizacyjnych. 
Następnie musimy zbadać potrzeby budynku poprzez wykonanie audytu energetycznego lub uproszczonej analizy energetycznej zweryfikowanej przez przedstawiciela WFOŚiGW przed rozpoczęciem przedsięwzięcia. 
 
Kolejnym krokiem jest odnalezienie wniosku i złożenie go w najbliższej miejscowości zlokalizowanej w pobliżu budynku, mającego zostać objętym programem. Niezbędne dokumenty znajdują się na stronie właściwego Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Później następuje wizytacja przedstawiciela WFOŚiGW, mająca na celu sprawdzenie i potwierdzenie stanu budynku. Po podpisaniu umowy składamy wniosek o płatności. Zakończenie przedsięwzięcia następuje po ostatecznej wizycie przedstawiciela WFOŚiGW zatwierdzającego realizację modernizacji. Po pozytywnej weryfikacji dochodzi do finalnego rozliczenia przedsięwzięcia.
Oferta naszych produktów jest dostosowana do wymogów programu " Czyste Powietrze " z czego skorzystało już bardzo dużo naszych klientów.
 
Zapraszamy do Współpracy
Aby zapoznać się ze szczegółami skontaktuj się z naszym specjalistą Anną Domską Frączek nr tel : 503835852

Trudna decyzja?

Doskonale znamy dostępne na rynku produkty i rozwiązania.
Pomożemy Ci dokonać wyboru!

O NAS

Jesteśmy producentem okien i parapetów, autoryzowanym dystrybutorem drzwi pokojowych i wejściowych. W ofercie mamy także rolety, zabudowy oraz usługi remontowe.

TWÓJ DOM S.C.

Al. Jana Pawła II 6D/2
80-462 Gdańsk
Pomorskie | Polska
biuro@t-dom.pl

ZADZWOŃ DO NAS

ZOBACZ

ZNAJDŹ W SERWISIE

© 2022 T-Dom. All Rights Reserved.
TD Twój Dom